luni, 22 aprilie 2013

Gasca mea de prieteni nazdravani, ca doar suntem copii!

     In urma unor sondaje din opinia mea de copil mic am intocmit o lista de prieteni din perioada prezenta si anume:
    Pe primul loc si nu numai prieten, imi este si nasic, Andrei Odagiu, care este mai mare ca mine cu 4 ani si ceva, dar nu conteaza acest lucru pentru ca eu ma joc cu el foarte frumos. Andrei imi da multe idei si imi pune imaginatia si alte calitati la "treaba" . De exemplu weekendul trecut am fost pe la el cu mami si tati. Ne-am jucat asa frumos, ca toata lumea ne admira. Intradevar a mai participat si "Tigrila" o jucarie de plus , personaj din Winnie the Pooh. Pe langa acest personaj din desene a mai "participat" la joaca noastra si un al prieten de-al meu , Razvan Coseru in varsta de 1 an si 7 luni cred...in socoteala mea de copil mic...Razvanel era mai mult catarat pe spatarul la fotoliile la mamaia lui , dar a fost prezent si el in acest weekend. Razvan, precum si Rares Dragnea sunt unii din verii primari ai nasicului meu Andrei. Imi este prieten si Rares, dar ne vedem mai rar, iar atunci cand ne vedem stim unul de celalalt si participam impreuna la unele jocuri. M-am bucurat foarte mult in acest Weekend ca am avut copii cu care sa ma joc.
    Un al prieten de-al meu si totodata si var primar este Denis Nicusor Stoica in varsta de 7 ani si ceva. Imi este ca un frate mai mare...eu fug , alerg peste tot , iar el dupa mine tot timpul avand grija sa nu cad sau sa ma lovesc. Il simpatizez foaarte mult ca imi face toate poftele si ma lasa sa fac ce vreau eu ca sunt mai mic :-) iar el intelege si accepta situatia. Din cauza asta cred ca , atunci cand imi zice mami sa mergem la Denis, ma bucur foarte tare si astept cu nerabdare sa ajungem la Navodari.
   Un al grup de prieteni este cel din cartier. Copii sunt de diferite varste, mai mari , mai mici , fata de mine, dar nu asta conteaza, ci faptul ca stim sa ne jucam unii cu altii. Cei mai apropiati , sa zic asa, sunt Andrei Sandu si Evelina Sandu, precum si Bianca Mircea. Cu ei ma intalnesc mai tot timpul si imi sunt "de-ai casei" . Sunt bucuros cand ies afara si sunt si ei , pentru ca am cu cine sa ma joc. ne jucam tot felul de jocuri si datorita lor mai invat alte lucruri noi.
    Din partea mai rar intalnita, prietenii din care fac parte sunt : Catalina (pe care nu am m-ai vazut-o de la ziua mea), Edi Pricop, pe care l-am vazut acum 1 saptamana sau 2. Bine ca i-au trecut bubitele de la varsat de vant ca a fost groaznic din spusele mamei lui catre mami. La fel a patit si un alt prieten de-al meu, cu care ma intalnesc relativ des, Sergiu Popa. Au fost si pentru el 2 saptamani si ceva groaznice de mancarimi si dureri din cauza la varsatul asta de vant, care pe mine momentan m-a ocolit. :-) Nu stiu daca sa zic, ca e noroc sau nu ,....dar voi vedea pe viitor. Cu Sergiu am fost prin parc, pe la teatru de papusi, etc. Un al vecin , prieten cu mine este micul Patrick cu care ne m-ai intalnim pe la Modern cu lampioanele, prin cartier,la joaca, sau cand ne mai vizitam.
     "Gasca" de la cresa o cunosc si va pot face cunostinta cu unii colegi,  cum sunt:  Mihaita, Razvan, Maia, Bianca, etc. M-ai multe va voi povesti pe viitor.
     Sper ca nu deranjeaza pe nimeni daca voi pune si niste poze cu cei mentionati mai sus, dar vreau sa pastrez si sa imortalizez acest moment si sa imi aduc aminte cu drag de ei cand ma voi face mare:

 



Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu