marți, 11 februarie 2014

Serbare Craciun 2013

Serbarea de Craciun a fost foarte interesanta. Acum ca am m-ai crescut imi dau seama de ceea ce se intampla in jurul meu intr-un alt mod. Am inceput eu serbarea cu o poezie:
"Ne-am gandit sa-mpodobim
cat mai vesel clasa noatra
Sa vedeti cat va iubim
Poftiti la serbarea noastra."
Pacat ca mami nu a fost de la inceput sa ma poata auzi, dar a venit incarcata cu 3 ornamente florale pentru doamnele noastre. Spre sfarsitul serbarii a sosit si mos Craciun care ne-a impartasit cadouri frumoase. Eram nerabdatori cu totii sa le desfacem sa vedem ce ne-a adus. A fost o situatie mai aparte pentru Stefania,care nu stiu din ce motiv tatal ei nu a stiut de cadou. Dar a primit si ea la final si toti copii au fost foarte incantati. 
Serbarea asta ne facuse foame si sete. Cand mami a desfacut niste fursecuri si sucuri nu stiam care vrea primul ca ne era foarte foame si sete.















                                                       

Aniversare 3 ANI

Anul acesta de ziua mea a fost o zi destul de friguroasa , dar aniversarea mea a incalzit inimile tuturor invitatilor mei. A fost ziua mea speciala pe care parintii mei mi-au organizat-o la un loc de joaca... la Nemo Kids. A fost o zi superba , a fost ceea ce imi doream de mult. Am mancat pizza, am alergat si ne-am jucat in fel si chip alaturi de invitatii mei, am mancat tort si acasa am ajuns foarte obosit.
A fost ziua mea speciala si nu am simtit cum a trecut timpul.