Serbarea de Craciun a fost foarte interesanta. Acum ca am m-ai crescut imi dau seama de ceea ce se intampla in jurul meu intr-un alt mod. Am inceput eu serbarea cu o poezie:
"Ne-am gandit sa-mpodobim
cat mai vesel clasa noatra
Sa vedeti cat va iubim
Poftiti la serbarea noastra."
Pacat ca mami nu a fost de la inceput sa ma poata auzi, dar a venit incarcata cu 3 ornamente florale pentru doamnele noastre. Spre sfarsitul serbarii a sosit si mos Craciun care ne-a impartasit cadouri frumoase. Eram nerabdatori cu totii sa le desfacem sa vedem ce ne-a adus. A fost o situatie mai aparte pentru Stefania,care nu stiu din ce motiv tatal ei nu a stiut de cadou. Dar a primit si ea la final si toti copii au fost foarte incantati.
Serbarea asta ne facuse foame si sete. Cand mami a desfacut niste fursecuri si sucuri nu stiam care vrea primul ca ne era foarte foame si sete.


Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu